مرکز مشاوره دانشگاه هنر تبریز

معرفی مرکز
يكي از نيازهاي اساسي انسان براي زندگي موفقيت­آميز، برخورداري از آرامش و امنيت خاطر در ابعاد تربيتي، رواني و اجتماعي است. مواجهه با مسایل مختلف زندگي فردي، خانوادگي، اجتماعي، تحصيلي، مذهبي، حقوقي و ... اغلب چالش­برانگيز و همراه با احساس نارضايتي، سردرگمي، اضطراب، استيصال و درماندگي است. همه ما به تجربه دريافته­ايم كه به تنهايي قادر به ساماندهي مسایل مختلف زندگي نيستيم. گاهي ممكن است به منظور حل مشكل، از راهنمايي خانواده، دوستان و اطرافيان بهره­مند شويم، اما دريافت كمك تخصصي، كنترل بهتر و سريع­تر مشكل را با احتمال خطاي كمتري ميسر مي­سازد. دانشجويان دانشگاهها به لحاظ حساسيت دوران رشد و تحول خود و شرايط بحراني زندگي به ويژه در سال­هاي اول ورود به دانشگاه فشارها و ناراحتي­هاي بيشتري را تجربه مي­كنند كه از آن جمله مي­توان گسستن از زندگي قبلي در شبكه خانواده و وارد شدن در زندگي فعلي دانشجويي، مشكلات معيشتي، مسایل و برنامه­هاي درسي و مسایل عاطفي و رواني اشاره كرد. مرکز مشاوره و سلامت دانشگاه هنر اسلامی تبریز، با توجه به ضرورتهای فوق و با هدف به چنین مواردی به عنوان مدیریتی مستقل فعالیت خود را در مجموعه معاونت دانشجویی – فرهنگی آغاز نموده و در حال حاضر خدماتی را در زمینه مشاوره،روانشناسی، روانپزشکی، مددکاری اجتماعی،و بهداشت روان به دانشجویان و کارمندان دانشگاه  ارائه خدمات می کند.

فعالیت های مرکز
فعالیتهای مرکز مشاوره شامل مشاوره و درمان و بهداشت روان می باشد: در بخش مشاوره و درمان مرکز مشاوره  مراجعان را برای دستیابی به شرایط ذهنی و روانی مناسب تر و با نشاط تر یاری می دهد.

نحوه ارائه خدمات مرکز
خدمات مشاوره به صورت مشاوره حضوری، مشاوره تلفنی و مکاتبه ایی انجام می شود. در بخش بهداشت روان نیز خدماتی از قبیل تهیه و تدوین بروشور، سی دی های آموزشی، کتابچه، برگزاری کارگاههای آموزشی و سخنرانی انجام می پذیرد.
ردیف موضوع
1 ارائه خدمات و راهنمایی و مشاوره تلفنی
2 ارائه خدمات مشاوره به صورت الکترونیکی
3 ارائه خدمات و مشاوره مکاتبه ای و آنلاین
4 ارسال پیام های بهداشت روانی بصورت اس ام اس، بلوتوث و سایر شیوه های الکترونیکی
 

تبریز - خیابان آزادی - میدان حکیم نظامی - دانشگاه هنر اسلامی تبریز

کد پستی : 5164736931   تلفن : 35419961-041   دورنگار :35412140-041

کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه هنر اسلامی تبریز می باشد.